İSTANBUL GEZİSİNDE HEMŞEHRİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK

Hemşehrilerimizle birlikte 7 Ekim Pazar günü İstanbul Şehir içi Panaroma, Şerefiye Sarnıcı ve Miniatürk'ü gezdik. Güzel bir gün geçirdik, katılan hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

MİNİATÜRK

Miniatürk ya da Minyatür Türkiye Park, Türkiye'deki çeşitli yapıtların maketlerinin sergilendiği 60.000 metrekareyle dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkıdır. Miniatürk, Haliç kıyısında bulunan eski bir park alanına kurulmuştur. 

ŞEREFİYE SARNICI

Şerefiye Sarnıcı Türkiye'nin İstanbul şehrinin aşağısında uzanan pek çok antik sarnıçtan biridir. Modern girişi Fatih'teki Piyer Loti Caddesi'ndedir. Sarnıç 428 ve 443 tarihleri arasında İmparator II. Theodosius tarafından, Bozdoğan Kemeri vasıtasıyla su depolamasını sağlamak amacıyla inşa edildi. 

PANORAMA

Panorama 1453 Tarih Müzesi olarak bilinen İstanbul-Topkapı'da bulunan bu müze, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethedişinin, bir odada top sesleri, Mehter Takımı'nın ve Osmanlı atlarının kişnemesinin efekt olarak verildiği panoramik bir müzedir. Topkapı Parkı içerisinde yer almaktadır.